Erzincan Valisi Sünebeli Tünel Şantiyesi Zİyareti

Erzincan Valisi Sayın Ali ARSLANTAŞ ile Karayolları 16. Bölge Müdürü Sayın Aydoğan Aslan, Refahiye-İliç yolundaki Sünebeli tüneli ve bağlantı yollarında yürütülen çalışmalarımızı yerinde inceledi. Sünebeli tünel çalışmasının yürütüldüğü şantiyeyi ziyaret eden Sayın Valimiz, Sivas 16.Bölge Kara Yolları Bölge Müdürü Aydoğan ASLAN, Kızılırmak İnşaat Sahibi Ahmet KIZILIRMAK ve şantiye sorumluları ile görüşerek, yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Sivas 16.Bölge Kara Yolları Bölge Müdürü Aydoğan ASLAN, Refahiye-İliç yolundaki Sünebeli tüneli ve bağlantı yollarına yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında portal çalışmalarına başlandığı belirterek, kafa hendeği hasır çelik, püskürtme beton ve şev destekleme çalışmalarının devam etmekte olduğunu öte yandan Kuruçay’dan Refahiye istikametine doğru sanat yapıları ve toprak işlerininde yürütülmekte olduğunu ifade etti.

Erzincan Valisi Sayın Ali ARSLANTAŞ, yapılan çalışmalar neticesinde hizmete girecek tünellerle ulaşımın daha konforlu olacağını belirterek, Sünebeli tünelini en kısa sürede bitirmeyi amaçladıklarını aktardı.